trening dla kregoslupa

Trening dla zdrowia kręgosłupa w piątki o 18:00 – nowa grupa

Cześć Kochana 😉

Mam dla Ciebie dobrą wiadomość, ale najpierw zagadka 😉

Czy wiesz jakie są zalecenia Światowej Organizacji Zdrowia na temat aktywności fizycznej? Czyli ile średnio osoba dorosła powinna się ruszać np. w tygodniu?

Odpowiedź poniżej. 

WHO zaleca wykonywanie przynajmniej 150‒300 minut wysiłku wytrzymałościowego (tlenowego) o co najmniej umiarkowanej intensywności, lub ≥ 75‒150 minut o wysokiej intensywności lub inna równoważna kombinacja. Oznacza to np. 150‒300 minut jazdy na rowerze bądź 75‒150 minut gry w tenisa („singla”).Wyższy poziom aktywności fizycznej odpowiednio > 300 lub 150 minut może przynieść dodatkową korzyść, z wyjątkiem sytuacji, gdy istnieją przeciwwskazania w związku z współistniejącą chorobą przewlekłą. Dodatkowo powinno się uwzględnić w programie treningowym minimum 2 razy w tygodniu ćwiczenia siłowe o przynajmniej umiarkowanej intensywności, które obejmują wszystkie główne grupy mięśni.

Aby ułatwić Ci dbanie o regularną aktywność fizyczną, postanowiłam uruchomić nową grupę w ramach zajęć Trening dla zdrowia kręgosłupaw piątki o 18:00 w Szkole Salwator przy ul. Senatorskiej 39.

Jak sama nazwa wskazuje, będą to zajęcia, które mają na celu poprawę zdrowia kręgosłupa. Mówiąc precyzyjniej – warunki w jakim przyszło nam żyć (siedzący tryb pracy, mało ruchu, nieodpowiednia dieta) w ogromnym stopniu przyczyniają się do nieprawidłowego funkcjonowania naszego ciała, kumulowania się napięć i bólu. Świata nie zmienimy, bynajmniej nie od razu, ale możemy zmienić nasze nawyki, przyzwyczajenia i nauczyć się jak funkcjonować w otaczającej nas rzeczywistości. Grunt to wiedza i praktyka. Te zajęcia będą miały w dużej mierze charakter edukacyjny, tak abyś po wyjściu z nich, mogła przełożyć to czego się nauczyłaś na konkretne czynności, które wykonujesz na co dzień.

A zatem na zajęciach nauczysz się m.in.:
– co to oznacza prawidłowa postawa,
– jak prawidłowo oddychać,
– jak poprawnie chodzić, wstawać, siadać, podnosić rzeczy z podłogi, pchać np. wózek itp.
– jak aktywować mięśnie głębokie, w tym także mięśnie dna miednicy,

Dodatkowo mam nadzieję, że podczas zajęć spędzisz miło czas na macie, zrelaksujesz się i poczujesz się dobrze we własnym ciele. Do zobaczenia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *