Kręgosłup w kontekście psychobiologii

Cieszę się że zdecydowałam się na udział w Akademii Psychobiologii. Po ostatnim zjeździe na temat układów: pokarmowego, oddechowego i moczowego, nadal mi mózg paruje. Za 3 tygodnie zjazd nt. układu ruchu, czyli coś co mnie szczególnie interesuje w kontekście mojej pracy. A tu przedsmak:

Choroby Kręgosłupa w Ujęciu Psychobiologii

Ciało wiernie odzwierciedla to, co dzieje się w psychice człowieka. Precyzja
biologii jest w tym procesie niezwykła. Nawet subtelne różnice w odczuciach danego doświadczenia mogą być decydujące dla tego, w którym narządzie, czy tkance zamanifestują się zmiany. Nasza szczególna wrażliwość na pewne rodzaje doświadczeń, np. ponadprzeciętne odczuwanie niesprawiedliwości, nieuczciwości, niegodziwości, czy nieprawości, ma istotne powiązanie z programami rodowymi i tym, co przeżywali rodzice, kiedy nieświadomie tworzyli projekt na nasze życie (okres nazywany projektem/celem). Wydarzenia w linii naszego życia układają się tak, byśmy konfrontowali się z płynącymi z tych programów przekonaniami i mieli możliwość ich weryfikacji i uzdrowienia. Nawet, gdy nie znamy rodowych historii, możemy je uzdrawiać poprzez pracę z tym, jak przejawiają się one w naszym życiu
.

Zapraszam do obejrzenia fragmentu modułu Akademii Psychobiologii Online zatytułowanego „Układ ruchu”. Film opowiada o emocjonalnym podłożu chorób kręgosłupa szyjnego.

Kliknij i dowiedz się więcej: http://www.psychobiologiaonline.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *